Start Ogólne

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 
Ogólne
"You can dance" w SP18 w Jaworznie

uczestnicy You can dance28 stycznia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 18 w Ciężkowicach odbył się II Szkolny Konkurs Taneczny "You Can Dance". Na początek w taneczny klimat wprowadził nas szkolny zespół  "Eighteen Dance". Młodych tancerzy – uczestników konkursu oceniło jury w składzie: przewodnicząca jury mgr Izabella Waszak, Dyrektor SP18 mgr Anna Hassa, mgr Natasza Chochorowska oraz zagraniczni goście z Ukrainy i Malezji. Zmagania w kategorii grupowej wygrał zespół "Beautiful Five" w składzie: Klaudia Piętak, Maja Stan (VIb), Barbara Piętak, Sara Stan, Daria Kramarczyk (kl. IVa). II miejsce wywalczył zespół "Szósty wymiar" w składzie: Wiktoria Kordaszewska, Milena Olej, Anna Pieczara, Ola Ślusarczyk, Nikola Paluch, Ola Wrzesień z klasy VIa. Na III miejscu uplasowały się uczennice klasy Vb – Anna Chucherko, Ola Paluch, Patrycja Glimos. W kategorii taniec solowy ex aequo I miejsce zajęły Oliwia Michalska (Vb) i Karolina Maciaszek (Vc). Drugie miejsce zajął Jakub Trusz z klasy VI b zaś trzecie miejsce uczennica Vb – Weronika Bogacka. Organizatorkami konkursu były mgr Izabella Waszak i mgr Katarzyna Czopik. (iw)

 

Więcej…
 
Mikołaj przybył do Ciężkowic

LKS „”Ciężkowianka”

Mikołaj - LKS Cięzkowianka

Święty Mikołaj w LKS Ciężkowianka

Jak co roku od 15 lat, Święty Mikołaj zaprosił grzeczne dzieci, młodzież z rodzicami i opiekunami do siedziby LKS „Ciężkowianka” Jaworzno. Tym razem z uwagi na obowiązki spotkanie odbyło się 2 dni wcześniej niż zwykle - w piątek 4 grudnia. Dzieci witały śnieżynki, renifery i skrzaty. Wolontariusze malowali na ich twarzach zimowe i świąteczne wzory. W oczekiwaniu na przybycie świętego do zdjęć z dziećmi pozował aniołek, diabły i ... siostry Goławskie, które w tym roku były specjalnymi gośćmi Mikołaja.

Ewa i Kasia pomogły dzieciom śpiewająco przejść próbę głosu. Po zaliczeniu kolejnych prób: ręki, apetytu, wiedzy i światła, ocenianych przez anioła (Natalię Taboł) i diabły (Damian Pstraś i Gabryś Dysy), gdy cała sala rozbłysła światłem zimnych ogni, wkroczył św. Mikołaj z worem prezentów. Rozpoczął od choinki- podarku dla klubu- który pomogła mu przygotować Justyna Chrobak. Najmłodsi obdarowani mieli zaledwie roczek. Dla wszystkich spotkanie z sędziwym starcem było ogromnym przeżyciem. W tym roku Mikołaj był wyjątkowo wymagający. W ramach „egzaminu z grzeczności” dzieci musiały przejść szczególną próbę- udowodnić prawdziwość hasła „Św. Mikołaj - nałogów wróg, przyjaciel dzieci”, co skwapliwie czyniły w różnych formach, w tym plastycznie, literacko i werbalnie, pisząc list do św. Mikołaja, wykonując rysunki, udzielając odpowiedzi na pytania. Zadania te składały się na program profilaktyczny, realizowany na zlecenie GKRPA w Jaworznie. Podczas imprezy zorganizowanej przez LKS „Ciężkowianka” bawiła się setka dzieci i młodzieży w towarzystwie rodziców i opiekunów. W rolę następcy biskupa z Miry kolejny raz wcielił się radny Rady Miejskiej w Jaworznie, prezes LKS „Ciężkowianka” Jaworzno Janusz Ciołczyk. Akcję koordynowała śnieżynka Wanda Ciołczyk.

Więcej…
 
„Ciężkowianka” trzecia na Śląsku
sobota, 07 listopada 2015 17:57

Trzecia w województwieW ubiegły piątek wojewoda śląski Piotr Litwa wręczył dyplomy i nagrody rzeczowe zwycięzcom konkursu zorganizowanego w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Konkurs zatytułowany „Wakacje: Bezpiecznie, Zdrowo i Zabawnie” premiował najlepiej zorganizowany wypoczynek dla dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania. Adresowany był do organizatorów nieodpłatnego wypoczynku, a jego celem było promowanie inicjatyw na rzecz zapewnienia bezpiecznego i zdrowego wypoczynku dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania.
- To inicjatywa, która realizowana jest w całym kraju, ale do której na Śląsku przykładamy szczególną wagę, bo bezpieczeństwo dzieci i młodzieży bardzo leży nam na sercu – mówił wojewoda Piotr Litwa, gratulując zwycięzcom oraz dziękując ich opiekunom i wychowawcom.

Więcej…
 
Jubileusz 65-lecia "Cięzkowianki"

nagrody jubileuszoweOd aktywności fizycznej do sportu i zdrowia

Film z tego jubileuszu na portalu społecznościowym Jaworzna >>

W dniach 19 i 20 września 2015 roku w ramach jubileuszu 65 lecia LKS „Ciężkowianka” Jaworzno zorganizowała  Festyn Sportowy z zakresu upowszechniania sportu w środowisku wiejskim pn. „Od aktywności fizycznej do sportu i zdrowia”. W festynie wzięło udział przeszło 800 uczestników ( w tym 292 uczestników bezpośrednich).  Przedsięwzięcie współfinansowane było ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Fundacji Tauron,  Balamary Resources Limited,  Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Katowicach,  oraz własnych.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 16