Filmy
Planowana wygrana Ciężkowianki Jaworzno Email

LKS Ciężkowianka Jaworzno -- MKP Wodna Trzebinia 4-1 (0-0)

Opublikowano 28 paź 2013

Ciężkowianka odniosła kolejne planowe zwycięstwo, tym razem z drużyną MKP Wodna Trzebinia. Trener Andrzej Majka w tym spotkaniu dał pograć szczególnie w pierwszej połowie dublerom.
Z kolei goście pomni wysokiej przegranej w 3. kolejce u siebie 2-11 nastawili się na obronę.

I trzeba przyznać, że ich ambicja i determinacja w połączeniu z nieskutecznością ciężkowickich napastników sprawiły, iż do przerwy wynik był bezbramkowy. Męska rozmowa w szatni oraz dokonane trzy zmiany przez ciężkowickiego szkoleniowca sprawiły, że pierwsze 25 minut drugiej połowy to istne „oblężenie Częstochowy" w wykonaniu ciężkowickich graczy, czego efektem były bramki Mateusza Chrząścika, Szymona Nowaka, Marcina Koziarza oraz Tomka Ciołczyka, choć mogło ich paść w tym czasie co najmniej jeszcze raz tyle.

Więcej…

Strzelanina w Cięzkowicach.

Ciężkowianka Jaworzno gromi Wolankę z Woli Filipowskiej 7-1

Opublikowano 14 paź 2013

Zaordynowane w minionym tygodniu przez trenera Andrzeja Majkę treningi strzeleckie przyniosły efekt. Ciężkowicki team po raz drugi w historii wzajemnych kontaktów pokonał drużynę z Woli Filipowskiej 7-1.

Jednak przez pierwsze pół godziny mimo dogodnych sytuacji utrzymywał się wynik bezbramkowy. Na szczęście w 29 minucie sprawy w swoje ręce wziął Patryk Kornaga, który po efektownej akcji prawym skrzydłem idealnym podaniem obsłużył Tomka Ciołczyka, któremu nie wypadało w tej sytuacji nie trafić do siatki. Zdobyte prowadzenie sprawiło, że niebawem padły kolejne bramki. Najpierw po indywidualnej akcji rezultat podwyższył ponownie Tomasz Ciołczyk, zaś 7 minut później kolejna doskonała asysta Kornagi oraz opanowanie Marcina Koziarza sprawiły, iż Ciężkowianka wyszła na trzybramkowe prowadzenie.

Ambitni goście strzelili „do szatni" bramkę z karnego za faul ciężkowickiego defensora, ale w drugiej odsłonie ich ambicja nie przyniosła wymiernych korzyści bramkowych. Z kolei jaworznianie za sprawą Dawida Pstrasia, Marcina Koziarza oraz dwukrotnie Szymona Nowaka (który po przerwie godnie zastąpił Tomasza Ciołczyka w linii napadu) zrobili to co do nich należało.