Start Relacje ze spotkań Wygrana Ciężkowianki z liderem!

LKS ”Ciężkowianka” Jaworzno - LKS „Start” Kamień

2 - 0 (2 - 0)

Mecz z liderem chrzanowskiej klasy A1-0 Prażmowski (głową) 15”
2-0 Warzecha K. 34”
Ciężkowianka: Kotyza- Radomski M., Bulga, Prażmowski, Woźniak- Rzeszutko, Pieczka( od 46’ Woronowicz),  Warzecha T., Nowa k(od 46’ Molenda, od 52’ Podralski) WarzechaK.( od 75’ Jochymek), Biel (od 86'Barański). Trener Wojciech Tomasiewicz.
Start Kamień: Śliwa- Gara, Panek G, Stolarczyk(od 70’ Rusiński) , Wołek (od 46’ Gorliński)-Bidas(od 60’ Kozioł J.), Panek T. Panek P. (od 30’ Czech),Pytka-Czechowski,Celej. Trener: Piotr Skawarek

W meczu na szczycie chrzanowskiej klasy „A”  w minioną sobotę dysponująca najlepszą defensywą w lidze „Cieżkowianka” podejmowała liderujący i posiadający najskuteczniejszy atak w lidze (43 strzelone bramki) „Start” Kamień, do którego traciła cztery punkty. Pierwszy kwadrans to lekka przewaga gości. Jednak pressing graczy ciężkowickiego teamu oraz uważna gra w defensywie, dyrygowanej przez Adriana Prażmowskiego i Mateusza Bulge sprawiły, iż w tym czasie nie było realnego zagrożenia na przedpolu bramki strzeżonej przez Daniela Kotyze. Jak ważne są we współczesnym futbolu stałe fragmenty gry przekonaliśmy się już w 15 minucie gry, gdy precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego Szymona Pieczki na bramkę głową zamienił Adrian Prażmowski. A swoją drogą, któryż to już gol tej jesieni po stałym fragmencie gry „Cieżkowianki”? Podopieczni trenera Wojciecha Tomasiewicza poszli za ciosem i 5 minut później znów po stałym fragmencie gry potężne uderzenie Mariusza Biela wylądowało na poprzeczce bramki strzeżonej przez Krystiana Śliwe. W 34 minucie koronkową akcje na prawym skrzydle Szymona Nowaka z Jakubem Woźniakiem i precyzyjne podanie tego ostatniego finalizuje na drugiego gola  Kamil Warzecha. W pierwszej połowie obydwie drużyny zaprezentowały momentami porywającą gre, obaj golkiperzy zwijali się  jak w ukropie, zaś rece  same składały się do oklasków. Na drugą odsłone ciężkowicki szkoleniowiec dysponujący solidną kadrą wprowadził dwójke  świeżych zawodników Bartka Molende i Piotrka Woronowicza. Niestety ten pierwszy już po trzech minutach gry doznał poważnej kontuzji i został zniesiony na ramionach kolegów z boiska. Goście nie mając nic do stracenia próbowali zdobyć na początek chociaż kontaktową bramkę, co skrzętnie wykorzystywali ciężkowiccy gracze udanie kontrując. Szans na podwyższenie rezultatu było wiele. Szczególnie mogły podobac się  rajd Marcina Rzeszutki zakończony trafieniem w słupek, przewrotka tegoż samego popularnego „Loczka” ekwilibrystycznie obroniona przez golkipera gości ( zresztą najjaśniejszą postać w ekipie „Startu”) , czy rajd prawą stroną Piotra Woronowicza. Gwoli sprawiedliwości należy wspomnieć, że ciężkowicki golkiper Daniel Kotyza również dwukrotnie zaprezentował swoje nietuzinkowe umiejętności broniąc w sytuacjach jeden na jeden. Tym samym „Cieżkowianka” zmniejszyła dystans do lidera do jednego punktu, dzięki czemu awansowała na drugie miejsce w tabeli premiowane awansem do klasy okręgowej. Do poziomu swoich starszych kolegów dostosowały się w sobotę młodzieżowe drużyny „Ciężkowianki”. Trampkarze szkoleni  przez Tomasza Majkę, którzy występują w I I lidze okręgowej Małopolski Zachodniej pokonali w Bachowicach miejscowego „Borowika” 10-0, zaś orliki trenowani przez Szymona Pieczke i Pawła Bulgę zajęli piąte miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej w Tychach imienia Alfreda Potrawy, będąc blisko od zajęcia miejsca na podium.
W najbliższą sobotę 13 października „ciężkowicki walec” czeka trudna wyjazdowa potyczka ze szczególnie groźną u siebie w Jankowicach „Wisłą”, gdzie występuje całkiem liczna kolonia jaworznickich zawodników.
Udział w rozgrywkach jest dofinansowany z budżetu Miasta Jaworzna oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.