• 1-5    Rzeszutko 83’

Ciężkowianka: Kotyza-  Barański (Nowak), Bulga,Jochymek D.Radomski- Rzeszutko (Taraur),  Biel,Woronowicz (Olejek), M.Radomski (M. Ślusarczyk)-T.Ciołczyk (Świerczyński), Chrząścik
Trener Wojciech Tomasiewicz. Asystent trenera Jakub Drąg.
Sędziowali: Gładys- główny oraz Mirocha i Dudek (wszyscy Podokręg Chrzanów)
 W sobotę 19 sierpnia zainaugurowała rozgrywki chrzanowska klasa „A”. „Ciężkowianka” zmierzyła się w Alwerni z miejscowym MZKS-em z którym podopieczni Wojciecha Tomasiewicza mieli nie wyrównane do końca rachunki z poprzedniego sezonu. 5 listopada 2016 roku ciężkowicki team doznał w Alwerni sromotnej klęski 0-8 (podobnej do porażki reprezentacji Polski z Danią w 1948 roku), by 10 czerwca w Ciężkowicach zwyciężyć 3-0. Spotkanie toczone było w trudnych warunkach przy ciągle padającym deszczu.

Początkowo lepiej do warunków atmosferycznych przystosowali się miejscowi, którzy za sprawą Zielińskiego objęli w 17 minucie prowadzenie.  W tym okresie dała się odczuć nieobecność na boisku wprowadzającego spokój w poczynania ciężkowickiej drużyny Szymona Pieczki, który z powodów osobistych nie mógł wystąpić w tym spotkaniu. W dodatku boisko we wczesnej fazie  musiał opuścić  kontuzjowany Tomek Ciołczyk. Po dwóch kwadransach inicjatywę z wolna zaczął przejmować  ciężkowicki walec. W 37 minucie potrafiący walczyć do końca Piotr Woronowicz zagrał na piąty metr, gdzie największym sprytem wykazał się Patryk Świerczyński(który zastąpił „Szabesa” na piłkarskiej murawie) wyrównując stan rywalizacji. Cztery minuty później potężne uderzenie Mariusza Biela ląduje na poprzeczce bramki gospodarzy. Spokojna i merytoryczna odprawa w szatni trenera Tomasiewicza, który apelował o rozwagę, strzały na śliskiej murawie i cierpliwość sprawiła, że w drugiej połowie warunki zaczął dyktować ciężkowicki team, chociaż gospodarze nie składali broni walcząc ambitnie, a nawet bardzo ostro o każdy metr murawy. Również przy kolejnej zmianie ciężkowicki  szkoleniowiec miał przysłowiowego „trenerskiego nosa”. Dwie minuty po wejściu na plac gry Szymon Nowak precyzyjnym uderzeniem z 25 metrów po raz drugi znalazł sposób na golkipera miejscowych. W 73 minucie sprytnie rozegrany rzut rożny i uderzenie” rogalem” w stylu Kazimierza Deyny  Damiana Radomskiego sprawiło, że popularny „Rudy” został powalony na murawę przez cieszących się kolegów z drużyny. Bramka Radomskiego sprawiła,  iż gospodarze mimo ambicji, której nie można im odmówić przestali wierzyć w korzystny rezultat, a kolejne bramki były tylko kwestię czasu. Chcąc zdobyć przynajmniej kontaktową bramkę odkrywali się, co było „wodą na młyn” piłkarzy z Jaworzna, którzy za sprawą ataków szybkich skrzydłowych raz po raz siali prawdziwe spustoszenie w szeregach defensywy miejscowych. W 81 minucie Mariusz Biel wpadł na pełnej szybkości w pole karne i mimo, iż miał na plecach trójkę rywali potężnym uderzeniem podwyższył rezultat. Dwie minuty później precyzyjne dośrodkowanie Szymona Nowaka na piątą bramkę zamienił Marcin Rzeszutko. W końcówce prawdziwa „bomba” Patryka Jochymka wylądowała na poprzeczce gospodarzy. Cieszy efektowna wygrana „ciężkowickiego walca”. Docenić należy pracę trenerów Wojciecha Tomasiewicza i pomagającego mu Jakuba Drąga. Sobotnia wygrana sprawiła, iż „Ciężkowianka” nieoczekiwanie wraz z „Błyskawicą” Myślachowice lideruje po pierwszej kolejce. Do bezpośredniego starcia tych drużyn dojdzie już w najbliższą sobotę 26 sierpnia na stadionie w Ciężkowicach. Początek spotkania wyjątkowo o godzinie 18.00. Zapowiadają się spore emocje. (iw)

Udział w rozgrywkach ligowych oraz zajęciach drużyn młodzieżowych są dofinansowane z budżetu Gminy Jaworzno w ramach realizowanych zadań publicznych „Śladami Błaszczykowskiego”, z zakresu profilaktyki i przeciwdziałania alkoholizmowi „Profilaktyczna Alternatywa” oraz z Programu „Klub” Ministerstwa Sportu i Turystyki.