Start "Wega" zaprasza Spotkanie wigilijne

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Spotkanie wigilijne
środa, 17 grudnia 2014 20:59

Wega” MCKiS, LKS ”Ciężkowianka”

Spotkanie świąteczne Świątecznie w Ciężkowicach

Tradycyjnie tuż przed świętami kluby LKS „Ciężkowianka” Jaworzno i „Wega” MCKiS wspólnie zorganizowały ewaluacyjne integracyjne spotkanie w klimacie świątecznym. W odświętnie udekorowanej sali w środę 17 grudnia spotkała się klubowa społeczność od najmłodszych po najstarszych.

W spotkaniu w dwóch turach udział wzięli uczestnicy i instruktorzy zajęć, członkowie zarządu stowarzyszenia, rodzice i wolontariusze oraz uczestniczki i uczestnicy zajęć sportowych, tanecznych, interdyscyplinarnych. Do świętujących na chwilę dołączyli juniorzy młodsi, którzy w tym dniu zwyciężyli w Chrzanowie w halowym turnieju piłki nożnej. Wieczorem przy świątecznym stole zajęły miejsce uczestniczki zajęć aerobiku.

Gości przywitała kierownik klubu MCKiS „Wega Wanda Ciołczyk. Zgasły wszystkie światła, zapadła ciemność, a reprezentanci młodszego i starszego pokolenia zapalili zimne ognie, symbolizujące pierwszą gwiazdkę, która tak naprawdę zabłyśnie w Wigilię. W imieniu zarządu stowarzyszenia prezes LKS „Ciężkowianka” Janusz Ciołczyk złożył wszystkim życzenia radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych sukcesów sportowych i życiowych w nadchodzącym Nowym Roku. Długą chwilę trwało zanim wszyscy obecni połamali się opłatkiem składając sobie życzenia w atmosferze świątecznej serdeczności.

Spotkanie stanowiło jednocześnie podsumowanie trwającego od 1 czerwca projektu pn. „Sportowy Pulsar”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2014. Po części oficjalnej, przyszedł czas na degustowanie tradycyjnie postnych potraw, przygotowanych przez mistrzynie ciężkowickiej kuchni. Szczególny smak miały również świąteczne wypieki od pani Janiny Banasik. Było gwarno, ciepło i rodzinnie, z prezentami. Życzono sobie nawzajem zdrowych, spokojnych, radosnych świąt i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Najmłodsi nie potrafili się oprzeć ostatnim w tym roku pojedynkom przy stołowych piłkarzykach. Wypróbowano bieżnię i orbitrek, właśnie zakupione ze środków pochodzących z nagrody za zdobycie VI miejsca w kraju w ogólnopolskim konkursie „Sportowa gwiazda”. Po twarzach i uśmiechach rozchodzących się gości, widać było, że spotkanie było udane. Organizatorzy dziękują za pomoc: Anecie Wiecheć, Monice Dysy, Agnieszce Sadlik, Marioli Kucharskiej Przenzak, Aleksandrze Najdek, Mirosławie Glimos, Elżbiecie Pieczara, Danucie Jaśko, Stanisławie Grzywa, Elżbiecie Fudała, Katarzynie Ciołczyk, Grzegorzowi Kucharskiemu, Piotrowi Żabickiemu i Sylwestrowi Pawlikowskiemu. (iw)