Start "Wega" zaprasza Mikołaj odwiedził Ciężkowice ...

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Mikołaj odwiedził Ciężkowice ...

Mikołaj w CiężkowicachLKS „”Ciężkowianka”, „Wega” MCKiS


Mikołaj z FIO w Ciężkowicach

Św. Mikołaj w długiej podróży po świecie od kilkunastu lat odwiedza Ciężkowice i obdarowuje dzieci prezentami. Wiernie pomagają mu w tym organizacja pozarządowa LKS „Ciężkowianka” i klub Wega”. Nie inaczej było w tym roku w piątek 5 grudnia.

Od godziny 16.30 przybyłych witały śnieżynki, renifery i skrzaty. Śnieżynki malowały na dziecięcych twarzach zimowe i świąteczne wzory. W oczekiwaniu na przybycie świętego najmłodsi fotografowali się z aniołem i diabłem. Na stanowisku plastycznym dzieci przygotowywały rysunkowe podarunki dla Mikołaja. Musiały też przejść próby: wiedzy, głosu, apetytu i światła. O pozytywnym zaliczeniu próby decydowali anioł (Anna Burdyk) z diabłem (Arkadiusz Wiecheć). Świąteczne wierszyki i piosenki zaprezentowali: Magda Słowakiewicz, Emilka Łacny i Oliwier Stępień pod opieką Nataszy Chochorowskiej. Kiedy cała sala rozbłysła światłem zimnych ogni wkroczył św. Mikołaj z worem prezentów, których wręczanie rozpoczął od rocznych maleństw. Dla wszystkich dzieci spotkanie z sędziwym starcem było ogromnym przeżyciem. W rolę następcy biskupa z Miry wcielił się po raz pierwszy wiceprezes LKS „Ciężkowianka” Jaworzno Alojzy Siemek. Akcję koordynowali śnieżynka Wanda Ciołczyk i renifer Janusz Ciołczyk.

Podczas imprezy zorganizowanej przez kluby LKS „Ciężkowianka” i „Wega” bawiła się niemal setka dzieci i młodzieży, w towarzystwie rodziców i opiekunów. Przedsięwzięcie dofinansowane było ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich  2014 („Sportowy Pulsar”). Wsparcie Świętemu zapewnili także: „Fornit” sp. z o.o., Marek Pieczara,  Janina i Marek Banasik, Aneta i Waldemar Warzecha, a także wolontariusze, bez których nie może się odbyć żadna impreza klubowa. A byli to: Aneta i Arkadiusz Wiecheć, Kacper Radomski, Mariola Przenzak, Monika Urban, Ewelina Rusin, Elżbieta Pieczara, Agnieszka Sadlik, Anna Burdyk, Klaudia i Monika Dym, Szymon Byrczek, Robert Pstraś, Aleksandra Bureś, Marta Organ, Daria Palka, Dominika Dąbek, Wojciech Chucherko, Damian Pstraś, Małgorzata Koczur, Damian Sapeta, Kamila Paszek, Natalia Trusz, Agnieszka Dębska  i Paweł Gąsecki. Specjalne podziękowania należą się dyrekcji i wolontariuszom z ZSP nr 6 w Jaworznie wraz z ich opiekunem Anną Smyl-Wiśniewską, dyrekcji i wychowawcom Szkoły Podstawowej nr 18 w Jaworznie oraz Weronice Rutkowskiej z MOPS w Jaworznie.

Kontynuacją projektu dofinansowanego z Programu  Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2014 był VI Halowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci, który rozpoczął się w niedzielny poranek 7 grudnia w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu z udziałem drużyn dziecięcych orlików ze Śląska, Małopolski oraz Jaworzna, o którym piszemy w innym miejscu.

Foto: Gabriela Wyszkowska, Ewelina Rusin, Elżbieta Pieczara i Paweł Gąsecki