Start "Wega" zaprasza KLub "Wega" zaprasza!

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
KLub "Wega" zaprasza!
środa, 30 października 2013 22:10


Papież Jan Paweł IIWystawa Santo Subito!

35. rocznica wyboru kardynała, metropolity krakowskiego Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową (16.10), wspomnienie błogosławionego Jana Pawła II (22.10), imieniny Karola (4.11)– to co najmniej 3 okazje, by przypomnieć sylwetkę, życie i dzieło wybitnego Polaka, wyrazić podziw dla jego dokonać i charyzmy oraz zadumać się nad przemijaniem rzeczy doczesnych w konfrontacji z nieubłaganą wiecznością.

W oczekiwaniu na rychłą kanonizację, zapowiedzianą przez papieża Franciszka  na 27 kwietnia 2014 r. klub „Wega” zaprasza do odwiedzenia wystawy poświęconej błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Wyeksponowano książki, fotografie, plakaty,  albumy, czasopisma oraz inne przedmioty pochodzące ze zbiorów rodziny Ciołczyków.  Wśród zdjęć znalazły się fotografie dokumentujące wizytę w Watykanie w październiku 2003 roku delegacji jaworznickich samorządowców  (Bogusława Śmigielskiego, Andrzeja Węglarza i Janusza Ciołczyka), która w imieniu mieszkańców naszego miasta w 25. rocznicę pontyfikatu wręczyła Ojcu Świętemu honorowe obywatelstwo miasta Jaworzna. Materiały przywołują wiele faktów o tym wielkim człowieku, a także interesujące ciekawostki z jego bogatego życiorysu. Zaakcentowane są przełomowe momenty z długiego i bardzo owocnego pontyfikatu, w tym niezapomniane pielgrzymki do ojczyzny. Wystawę można oglądać do Narodowego Święta Niepodległości.

Natomiast w środę 6 listopada o godz. 17.00 klub „Wega” oraz LKS „Ciężkowianka” zapraszają na wieczornicę niepodległościową Polonia Restituta  z okazji 95. rocznicy  odzyskania niepodległości.