Start "Wega" zaprasza Akcja lato 2013 - odsłona druga

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Akcja lato 2013 - odsłona druga

MCKiS "WEGA", LKS "Ciężkowianka"


WEGA FUN PACK- kontynuacja

W AkquaparkuDrugi tydzień sierpniowego bloku zajęć wakacyjnych WEGA FUN PACK, przygotowanych przez klub środowiskowy „Wega” i klub  LKS „Ciężkowianka” Jaworzno dla dzieci, które spędzają okres letniej kanikuły w mieście, przyniósł wytchnienie od afrykańskich upałów. W zajęciach uczestniczyło od 30 do 40 uczestników w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Poniedziałkowa klubowa bawilandia- zamek i zjeżdżalnia ze SKOK Jaworzno, przebiegła w przyjemniejszych okolicznościach przyrody, niż w poprzednią środę, sprawiając wszystkim milusińskim wiele radości. We wtorek - odbywały się konkursy rekreacyjno-zabawowe oraz karaoke, dostosowane do wieku i uzdolnień uczestników. W minisalonie piękności przyjmowały: Ola Krzysiek, Klaudia Kotwinowska, Zosia Fryś i Sandra Taboł. Pozytywne emocje wzbudziła wojna na piankowe makarony. Intensywne popołudnie  spędzone w środę w  Królestwie Neptuna w Aquaparku w Dąbrowie Górniczej, młodzi ludzie z pewnością długo będą pamiętać.

W piątek miało miejsce  uroczyste zakończenie i wręczenie dyplomów za zdobycie czołowych lokat w konkurencjach wtorkowych, drobnych upominków i dyplomików uczestnictwa. Niestety w klubie nie zjawiły się wcześniej zapowiedziane Ewa i Kasia Goławskie, o które upomniał się świat (koncert w Łebie). Za to każdy z uczestników otrzymał osobiście dedykowane imienne autografy, a występy sióstr, m.in. w programie X-Factor, dzieci obejrzały na dużym ekranie. Tytuł super mistrzyni Wega Fun Pack zdobyła Natalia Taboł, l. 10, (15 pkt), zwyciężając klasyfikację ogólną po 5 konkurencjach zabawowych. Drugie miejsce zajął Igor Barnaś l. 8 (9 pkt), trzecia była Daria Kołodziej, l. 6 (6 pkt). Tytuł Rezolutnej Małej Księżniczki otrzymała 4.letnia Maja Krzysiek. Akcję koordynowała kierownik „Wegi” Wanda Ciołczyk.

Po zakończeniu zajęć z młodszą młodzieżą klub przejmowali we władanie nieco starsi amatorzy gier bez prądu. Rozgrywki te animował zapalony znawca tematu Robert Gaca, udowadniając, iż w erze komputerów, tabletów i smartfonów, można emocjonować się grami planszowymi.

Trzeci tydzień sierpnia wypełnił cykl zajęć rekreacyjnych Zdrowy ruch- zdrowy duch.

Podziękowania należą się osobom i instytucjom, które wsparły organizatorów, finansowo, rzeczowo i waolontariacko, a są to: FUD-MEN, Lucjan Fudała, SKOK Jaworzno, senator RP Bogusław Śmigielski, NSZZ „Solidarność” PKW S.A. ZG „Sobieski”, Waldemar Sopata, Klub Energetyk, Wojciech Dudek, JAW-TRANS Jacek Jazowski, Komenda Miejska Policji w Jaworznie, Stanisław Kilian, OSP Ciężkowice, OSP Długoszyn, Olimpia i Tomasz Pogon (EKO SUN), Marcin Madejczyk oraz wolontariusze: Katarzyna Rojewska, Karolina Kornaga, Aleksandra Kubica, Sandra Taboł, Zofia Fryś, Klaudia Kotwinowska, Aneta Wiecheć, Rafał Kolasiński, Artur Kępka, Atur Błachut, Dawid Rogoziński, Daniel Porc, Paweł Bulga, Szymon Pieczka, Sylwester Pawlikowski, i Łukasz Musiał.

Fot. R. Kolasiński, W. Ciołczyk