Start "Wega" zaprasza "Wega" - tu jak zwykle ciekawie i wesoło

Wszystkiego najlepszego w roku 2019

Wszystkiego  najlepszego w roku 2020

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
"Wega" - tu jak zwykle ciekawie i wesoło
wtorek, 13 sierpnia 2013 20:59

“Wega” MCKiS, LKS “Ciężkowianka”


WEGA FUN PACK- spaleni słońcem

Przed kinemZakończył się pierwszy tydzień sierpniowego bloku zajęć, przygotowanych w ramach akcji Lato w mieście przez kluby „Wega” MCKiS oraz LKS „Ciężkowiankę”, pod wspólnym hasłem WEGA FUN PACK. W zajęciach uczestniczyło dziennie od 30 do 40 osób od 4 roku życia (najmłodsi z rodzicem lub opiekunem). Klubowicze spędzili go w afrykańskich upałach.

Blok rozpoczęło poniedziałkowe (5.08) spotkanie z funkcjonariuszami KMP w Jaworznie Michałem Rzepką i Piotrem  Duszykiem, którzy pouczali, jak bezpiecznie spędzić wakacje, rozważając wspólnie z grupą potencjalne zagrożenia w różnych sytuacjach i wskazując właściwe zachowania. Wielką frajda  dla dzieci było zwiedzanie policyjnego radiowozu, uruchamianie sygnałów dźwiękowych i świetlnych. We wtorek odbył się klubowy chrzest. Po przebyciu prób: inteligencji, odwagi, bólu, sprytu, dyscypliny, ognia i wody, nowicjusze zostali pasowani przez Wysoką Radę Wegi, na czele z Januszem Ciołczykiem na dzielnych klubowiczy. Tego dnia gośćmi specjalnymi były absolwentki Liceum policyjnego sierżant Kornaga i sierżant Kubica, które opowiadały o szkolnych doświadczeniach oraz przeprowadziły z kadetami godzinną musztrę.

Żar lał się z nieba przez cały tydzień i wypadły w nim najgorętsze dni lata- środa i czwartek. Stąd zawsze sprawiająca dzieciom ogromną radość klubowa bawilandia z ogromną zjeżdżalnią i zamkiem dmuchanym, przygotowana przez SKOK Jaworzno w środę była sporym wyzwaniem. Wsparli ją zawsze na posterunku strażacy ochotnicy, którzy dzięki uprzejmości prezesa Zarządu Miejskiego OSP Stanisława Kiliana wystawili zastęp ochotników z OSP Cieżkowice z kurtyną wodną. A na wieczór do klubu zawitali na nocleg jak co roku wielce strudzeni maszerujący cały dzień w spiekocie pątnicy z Oświęcimia. Gorący czwartek upłynął klubowiczom w kręgielni klubu Energetyk. Wielu z nich po raz pierwszy trzymała w ręku kulę do zbijania kręgli. Wiele emocji wzbudziła międzyzespołowa rywalizacja oraz rozgrywka, kto pierwszy powali wszystkie kręgle. Niektórzy stawiali pierwsze kroki przy stole do bilarda. Koniec tygodnia upłynął pod znakiem X muzy w katowickim kinie Helios wraz z wesołą gromadą niebieskich stworków i złym Gargamelem na filmie Smerfy 2. Przez cały tydzień odbywały się zajęcia interdyscyplinarne, grano w gry świetlicone, malowano twarze, puszczano mega bańki mydlane. Akcję koordynuje kierownik „Wegi” Wanda Ciołczyk.

Podziękowania należą się osobom i instytucjom, które dotychczas wsparły organizatorów, a są to: FUD-MEN, Lucjan Fudała, SKOK Jaworzno, NSZZ „Solidarność” PKW S.A. ZG „Sobieski”, Waldemar Sopata, senator RP Bogusław Śmigielski, Klub Energetyk, Wojciech Dudek, JAW-TRANS Jacek Jazowski, Tomasz Pogon (EKO SUN), Komenda Miejska Policji w Jaworznie, Stanisław Kilian, OSP Ciężkowice, OSP Długoszyn, oraz wolontariusze: Katarzyna Rojewska, Karolina Kornaga, Aleksandra Kubica, Sandra Taboł, Zofia Fryś, Klaudia Kotwinowska, Aneta Wiecheć, Rafał Kolasiński, Artur Kępka, Atur Błachut, Dawid Rogoziński, Daniel Porc, Paweł Bulga, Szymon Pieczka, Sylwester Pawlikowski, i Łukasz Musiał.

Fot. R. Kolasiński.