Start "Wega" zaprasza Święto rodziny w Ciężkowicach

Wszystkiego najlepszego w roku 2019

Wszystkiego  najlepszego w roku 2020

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

„Wega”, LKS „Ciężkowianka”


VI Metropolitalne Święto Rodziny w Ciężkowicach

Zdjecie grupowe zawodnikówW czasach kryzysu wartości i dezintegracji rodziny ogromne znaczenie ma w społeczeństwie aktywność zmierzająca do restytucji rodzinnych wartości i wylansowania w powszechnej świadomości mody na familijne  spędzanie wolnego czasu. Od bez mała dekady dobrą tradycją staje się w Ciężkowicach świętowanie dnia rodziny. Także w  tym roku LKS „Ciężkowianka” oraz klub MCKiS „Wega”  aktywnie włączyły się w obchody VI Metropolitalnego Święta Rodziny, organizując  w piątkowe popołudnie 24 maja plenerowy piknik zabawowo- rekreacyjny. W rodzinnym spotkaniu, na które najmłodsi przybyli z rodzeństwem i rodzicami  wzięło udział łącznie około 100 osób.

Rozpoczęto blokiem sportowym. Śmiałków nie odstraszyła niska temperatura i siąpiący kapuśniaczek. Na boisku w Ciężkowicach  rywalizowali siedmio- i ośmiolatkowie oraz ich rodzice reprezentujący drużyny LKS „Ciężkowianka” oraz KS ”Górnik” Jaworzno. W rolę arbitra wcielił się przed laty znakomity zawodnik „Victorii” Andrzej Majka. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż w obydwu dziecięcych drużynach wystąpiły przedstawicielki płci pięknej. Jako pierwsi objęli prowadzenie- po celnym trafieniu Kuby Gulaka- miejscowi. Jednak z upływem czasu zarysowała się przewaga zawodników „Górnika”, którzy po dwóch bramkach Filipa Ferenca oraz jednej autorstwa Jakuba Zdunka prowadzili już 3-1. Kontaktową bramkę tuż przed przerwą, niejako „do szatni” dla ciężkowickiego teamu zdobył ponownie Jakub Gulak. Tym samym pierwszą połowę wygrali młodzi piłkarze z Osiedla Stałego 3-2. W drugiej odsłonie ambicja gospodarzy została wynagrodzona, gdy uderzenia Dominika Woźnego oraz po raz kolejny Jakuba Gulaka zatrzepotały w bramce gości, ustalając wynik spotkania na 4-3. Tym samym „Ciężkowiance” udało się zrewanżować za porażkę poniesioną podczas grudniowego halowego turnieju dzieci, gdzie bezkonkurencyjny byli właśnie młodzi zawodnicy z ulicy Wojska Polskiego. Po krótkiej przerwie na murawę wyszli rodzice oraz wujkowie, bracia, kuzyni  i inni przedstawiciele rodzin młodych zawodników. Niestety piękne mamy wobec kaprysów aury nie zdecydowały się wystąpić w meczu, ograniczając się do żywiołowego dopingu. Szczęście ponownie uśmiechnęło się do reprezentantów „Ciężkowianki”, którzy byli skuteczniejsi o jedną bramkę, wygrywając  2-1. Już niedługo najmłodsi  „Górnicy” będą mieli okazję do rewanżu. W niedzielę 9 czerwca w Ciężkowicach, podczas Festynu zabawowo-rekreacyjnego,  będącego preludium do  Dni Jaworzna- odbędzie się  Turniej Piłki Nożnej Dzieci, nad którym honorowy patronat objął  poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Kalinowski.

Schodzący z boiska zostali przywitani  dźwiękami peanu na cześć zwycięzców: ”We are the champions” grupy „Queen”. Grający otrzymali  puchary, ufundowane przez przewodniczącego Rady Miejskiej w Jaworznie Pawła Bańkowskiego. Drużyny oraz wyróżniających się uczestników uhonorowano również pamiątkowymi dyplomami, które wręczyli kierownik klubu „Wega”  Wanda Ciołczyk, wiceprezes KS „Górnik” Jaworzno Jerzy Ryba oraz prezes LKS „Ciężkowianka”, radny Rady Miejskiej w Jaworznie Janusz Ciołczyk. Wśród gości najlepszymi zawodnikami wybrano Jakuba Zdunka (dzieci) oraz Włodzimierza Hajdugę (rodzice), zaś w drużynie gospodarzy odpowiednio- Jakuba Gulaka i Tomasza Pióro. Po zregenerowaniu sił gorącym poczęstunkiem i słodkim deserem, rozpoczęły się konkurencje rekreacyjne. Popularnością cieszyły się piłkarzyki i ping-pong. Tak naprawdę zwycięzcami były tego dnia wszystkie rodziny, na co dzień zabiegane, które zmobilizowały się by wspólnie spędzić popołudnie, bawiąc się i wspierając.

Na podziękowania za pomoc w organizacji przedsięwzięcia zasłużyli: pan Marek Pieczara, państwo Janina i Marek Banasikowie, pan Robert Śmierciak, Olimpia, Tomasz Pogon oraz wolontariusze: Stanisława Grzywa, Elżbieta Ciepły, Rafał Kolasiński, Artur Kępka, Daniel Porc, Dawid Rogoziński i Damian Pstraś.

Fot. R. Kolasiński