Start "Wega" zaprasza Święto czekolady w "Wedze"

Wszystkiego najlepszego w roku 2019

Wszystkiego  najlepszego w roku 2020

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
Święto czekolady w "Wedze"
Wpisany przez Administrator   

 


 

Gorzka czy gorąca- magia czekolady

JNajmłodsza degustatorka Aniaedyna rzecz, która w tak małej ilości dostarcza tak dużą przyjemność- jak stwierdził historyk dr  Jacek Kurek  z Uniwersytetu Śląskiego. Poprawia nastrój, rozładowuje stresy. Badacze twierdzą, że to mity nie znajdujące naukowego uzasadnienia. Skąd fenomen jedynego jadalnego środka płatniczego, który opanował cały glob, znanego już  wśród Majów i Azteków, a sprowadzonego do Europy przez Krzysztofa Kolumba?

 

12 kwietnia w piątek w Światowym Dniu Czekolady bywalcy klubu środowiskowego „Wega” MCKiS mieli okazję zakosztować czekoladowej przyjemności, zarówno w postaci stałej jak i płynnej, a także poznać jej historię. Można się było częstować tabliczkami o różnych smakach od tradycyjnych: gorzkiej, orzechowej z okienkiem, mlecznej, po tak egzotyczne jak miętowa i jogurtowa. Na każdego czekała filiżanka gorącej czekolady- wedle upodobań- z mlekiem lub bez. Najmłodsza degustatorka Ela miała 5 lat.

Opuszczający klub wychodzili z uśmiechem na ustach,  oczarowani i pełni słodkich myśli . Tego dnia nie udało się zburzyć czekoladowych mitów. Wańkowiczowski cukier krzepi. Czekolada odpędza smutki. I tak już pozostanie…

w. - fot. W. Ciołczyk