Start Piłka halowa Halowy turniej piłki nożnej (grudzień 2012r)

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

LKS „Ciężkowianka”


Ciężkowianka na podium

Wraz z zakończeniem rozgrywek ligowych rozpoczął się Cięzkowianka Jaworzno cykl turniejów halowych w piłce nożnej. Jako pierwsi z ciężkowickich drużyn rozpoczęli rywalizację podopieczni Marka Musiała tj. zawodnicy urodzeni w 2000 roku. 25 listopada ciężkowiccy trampkarze młodsi rywalizowali na hali OSiR w Zabierzowie w IX halowym turnieju piłki nożnej zorganizowanym przez Akademię Piłki Nożnej 2011 Zabierzów ( która przejęła drużyny młodzieżowe po degradacji spowodowanej trudnościami finansowymi „Kmity” Zabierzów).

W stawce 10 drużyn ciężkowiccy młodzi adepci piłki nożnej ostatecznie uplasowali się na 6 miejscu wygrywając dwa spotkania ,przy dwóch remisach oraz 2 porażkach. Z kolei  tydzień później w niedzielę wzięli udział w zorganizowanym przez miasto Czeladź turnieju piłki nożnej „Mikołajki 2012”, gdzie zajęli drugie miejsce. W decydującym o pierwszym miejscu meczu ulegli swoim odwiecznym rywalom „Czarnym” Sosnowiec 1-2.  W tym samym dniu w Zabierzowie udział w turnieju Akademia Cup 2012  wzięli udział seniorzy, którzy rywalizowali w I grupie.

Podopieczni Piotra Szczotki rozpoczęli z wysokiego „C” pokonując „Sankovię” 6-1, „Kmitę” 91 Zabierzów 3-1 oraz zremisowali 3-3 Akademią Piłkarską 2011 Zabierzów. Ten ostatni pojedynek miał swoistą dramaturgię i wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji, zaś arbitrzy ewidentnie sprzyjali gospodarzom (wykluczenie ciężkowickiego zawodnika, rzut karny obroniony przez Ryszkę). Jeszcze na półtorej minuty przed końcem spotkania (trwającego 18 minut) przeciwnicy prowadzili 3-1. Ogromna determinacja i wola walki zawodników „Ciężkowianki” sprawiły, iż w końcówce zdołali  najpierw zdobyć kontaktową bramkę, zaś w ostatnich sekundach wyrównać. Remis ten zapewnił „Ciężkowiance” wygraną w swojej grupie eliminacyjnej, a zdaniem obserwatorów stali się faworytem do końcowego triumfu. Niestety kryzys przyszedł w najmniej pożądanym momencie. Ostatni mecz w eliminacjach kosztował ich  sporo sił, co widać było gołym okiem w kolejnym już półfinałowym spotkaniu z Lubaniem Maniowy. Kontuzja Szymona Pieczki, brak koncentracji oraz nieskuteczność pod bramką rywala sprawiły, iż ulegli czwartoligowcom 2-6- którzy jak się później okazało zwyciężyli w całym turnieju. Powetowali sobie to w spotkaniu o 3 miejsce w którym  podrażnieni półfinałową porażką zdeklasowali „Kmitę” 91 Zabierzów 5-1. Tym samym stanęli na podium otrzymując oprócz okazałego pucharu wręczonego przez przedstawicieli samorządu Zabierzowa oraz Jerzego Kowalika znanego trenera ze stażem w ekstraklasie, obecnie prezesa Akademii Zabierzów i szefa komisji sportu Rady Miejskiej w Zabierzowie również brązowe medale. Ponadto Jakub Bujakiewicz zdobył koronę króla strzelców imprezy z 6 bramkami. Mamy nadzieję, iż mimo znanych kłopotów jaworznickich seniorskich teamów „Ciężkowianka” zdoła wystartować w rundzie wiosennej i nie będzie to ostatni sukces piłkarzy w tej kategorii wiekowej.

Za tydzień 9 grudnia w turniejach halowych udział wezmą młodsze roczniki. Skrzaty rocznik 2004-05 trenowane przez Tomasza Majkę wezmą udział w turnieju piłkarskim organizowanym przez Akademię Piłkarską w Gołczy koło Miechowa, zaś zawodnicy rocznika 2001uczestniczyć będą dzień wcześniej w eliminacjach IV Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej imienia Jerzego Kloca organizowanym przez AKS Niwka. Udział w imprezach jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach PO  FIO (nazwa zadania „Koło Zamachowe”) oraz z budżetu miasta Jaworzna.

Natomiast w  niedzielę 16 grudnia w Hali Widowiskowo- Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu odbędzie się Halowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci dla zawodników z rocznika 2004-05 oraz 2000 i młodszych. Udział zapowiedziało 11 drużyn reprezentujących drużyny ze Śląska, Zagłębia, Małopolski i Podbeskidzia.

Honorowy patronat nad imprezą sprawują: senator RP Bogusław Śmigielski, poseł na Sejm RP Wojciech Saługa, wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk oraz marszałek województwa śląskiego Adam Matusiewicz

Jest to organizowana przez LKS „Ciężkowianka” cykliczna impreza odbywająca się w tej kategorii wiekowej już po raz czwarty i stanowiąca dobrą propozycję alternatywnej formy spędzenia wolnego czasu, służąc promocji zdrowego, higienicznego stylu życia bez używek i nałogów.